Przygotuj swoją skórę na sylwestrową noc

Każda kobieta chce wyglądać olśniewająco w tę wyjątkową noc. Makijaż i strój to nie wszystko. Zadbaj też o swoją skórę, by mogła wyglądać młodo i promiennie aż do samego rana.


Twarz
Ludzie zawsze najpierw skupiają uwagę na twarzy, dlatego musisz sprawić by twoja cera była w idealnej kondycji na wielkie wyjście. Zacznij od usunięcia martwego naskórka - zwilż twarz letnią wodą i wetrzyj kolistymi ruchami peeling. Następnie przemyj twarz zimną wodą i nałóż maseczkę nawilżającą. Po zmyciu maseczki przetrzyj twarz tonikiem i nałóż krem lub serum, które jest bardziej skoncentrowane i błyskawicznie nada twojej skórze piękniejszy wygląd. Teraz daj twarzy odpocząć i połóż się na 15 minut. W tym czasie zadbaj o skórę wokół oczu - nałóż chłodzącą maskę żelową lub waciki nasączone chłodnym naparem z czarnej herbaty. Potem nałóż krem pod oczy. Na tak przygotowaną twarz możesz nakładać makijaż.
Ciało
Twoja skóra w sylwestrową noc będzie narażona na znaczną utratę wilgoci, dlatego wcześniej zadbaj o jej nawilżenie. W dniu imprezy wypij 2 litry wody, unikaj słonych przekąsek i fast foodów, gdyż niekorzystnie wpływają na wygląd skóry. Zamiast nich, wybierz owoce, które dadzą ci sporo energii. Zrób depilację ciała, a potem peeling. Polecam naturalne peelingi ujędrniające i nawilżające, których opis znajdziesz w moich postach (np Naturalne kosmetyki które zrobisz sama ) Spłucz peeling naprzemiennym ciepłym i zimnym prysznicem i wetrzyj w ciało balsam. Zadbaj również o swoje dłonie i stopy. Zafunduj im kąpiel (dłoniom w oliwie, a stopom w wodzie z dodatkiem soli morskiej). Zrób peeling i obficie nasmaruj kremem. Nałóż bawełniane rękawiczki i skarpetki i odpocznij przez 15 minut. Tak przygotowana skóra będzie promieniować blaskiem i energią przez całą noc!

Bądź piękna przez całą zimę

Zima tuż-tuż… mróz, wiatr, śnieg – to wrogowie naszej skóry i włosów. Żeby z nimi nie przegrać, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, a wtedy przez całą zimę będziemy mogły chwalić się zdrową i gładką cerą oraz błyszczącą fryzurą.


1.   Twarz pod ochroną
Zimą skóra twarzy staje się wysuszona i narażona na pękanie naczynek (pajączki). Aby ją chronić musimy stosować odpowiednie kremy. Idealny krem powinien być dość tłusty i dobrze odżywiający skórę. Warto zainwestować w lepsze kremy kupione w aptece, zwłaszcza przy cerze z problemami. Przed wyjściem z domu warto też nałożyć na twarz podkład jako dodatkową ochronę. Zimą staraj się nie myć twarzy wodą z mydłem. Lepsze będzie mleczko kosmetyczne i tonik bezalkoholowy.


2.   Nie wychodź bez pomadki
Skóra warg pozbawiona jest całkowicie gruczołów tłuszczowych, dlatego są one wyjątkowo wrażliwe na zmiany temperatury. Zimą nakładaj na nie gruba warstwę pomadki ochronnej. Stosuj też regularnie okłady z miodu lub oliwy z oliwek. Nakładaj kilka razy dziennie na wargi i trzymaj przez kilkanaście minut.


3.   Zadbaj o oczy
Zimą na skórę pod oczami nakładajmy bardziej tłuste kremy niż zazwyczaj. Podrażnione mrozem powieki ukoją emulsje ze świetlikiem, bławatkiem, witaminami A+E. Warto też dodatkowo raz w tygodniu zastosować kurację regenerującą okolice oczu (np. serum lub specyfik w ampułkach).


4.   Systematycznie odżywiaj włosy
    Włosy pod czapkami tracą blask, szybciej się przetłuszczają, elektryzują. Zimą warto stosować specjalne linie do zimowej pielęgnacji włosów.  Raz w tygodniu zrób swoim włosom kurację odżywiającą.Pamiętaj, żeby nigdy nie wychodzić z domu z wilgotnymi włosami. Gdy przemarzną, staną się jeszcze bardziej łamliwe.


5. Chroń dłonie i uszy przed mrozem
     Jeśli musisz zdjąć rękawiczki na dworze gdy jest mróz, pozbawiasz dłonie ochrony. Dlatego przed wyjściem z domu posmaruj je kremem ochronnym. Najlepszy krem na zimę to taki, który zawiera wosk pszczeli, glicerynę lub oleje roślinne. Również uszy są bardzo narażone na odmrożenia. Przed wyjściem z domu posmaruj płatki uszu tym samym kremem ochronnym co dłonie.


6. Dbaj o nawilżanie całego ciała
     Na wygląd skóry dobrze wpływa picie niegazowanej wody mineralnej oraz dieta bogata w warzywa i owoce. Pamiętaj też o nawilżaniu powietrza w mieszkaniu. N kaloryferach kładź mokre ręczniki, dolewaj wody do wiszących pojemników lub włączaj nawilżacz elektryczny. Zimą częściej niż zwykle stosuj nawilżające maseczki na twarz, szyję, dekolt i pod oczy (co najmniej dwa razy w tygodniu, a przy przesuszonej cerze nawet codziennie). 

Piękne dłonie i mocne paznokcie


Dłonie, tak samo jak szyja, najszybciej zdradzają wiek kobiety L U wielu pań tuż po 30-stce skóra na grzbietach dłoni wiotczeje, a przed 40-stką pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Na szczęście dzięki właściwej pielęgnacji możemy sprawić, że dłonie pozostaną dłużej gładkie i młode oddalając proces starzenia.

Po pierwsze kup łagodne mydło do rąk, które wzmocni warstwę ochronną skóry. Najlepsze są nawilżające mydła w płynie lub tzw. mydła bez mydła, które możesz kupić w aptece. Polecam wykonanie własnego odżywczego mydła miodowego: ½ kg szarego mydła drobno pokrój i włóż do miski. Dolej pół szklanki wody i zostaw, by rozmiękło. Zagotuj, dodaj 50 g miodu i ostudź. Wlej 5 kropli olejku lawendowego. Rozlej do foremek i poczekaj aż stężeje.
Po każdym myciu rąk wmasuj krem nawilżający. Latem wybierz krem o lżejszej konsystencji, który zapobiegnie poceniu się dłoni. Jesienią i zimą lepszy będzie tłusty, gęsty krem dający dodatkową ochronę przed odmrożeniem. 

Żeby poprawić stan zniszczonych dłoni, warto przeprowadzić odżywczą kurację. Oto moje propozycje:

1.   Kąpiel w oliwie
Szklankę oliwy podgrzej tak, by była lekko ciepła. Przelej do miseczki i zanurz w niej obie dłonie na kilka minut. Potem osusz ręce papierowym ręcznikiem. zabieg powtarzaj co 2-3 dni, tak długo, az zobaczysz, że stan dłoni poprawił się.

2.   Maseczka z ziemniaka
2 ugotowane ziemniaki rozetrzyj z 2 łyżkami gorącego mleka i 2 łyżkami gorącej oliwy z oliwek. Ciepłą papkę nanieś na dłonie, przykryj je folią i potrzymaj 15  minut, spłucz wodą. Potem zanurz ręce na 5 minut w letniej kąpieli: 2 łyżki żelatyny rozpuść w 2 szklankach wrzątku.

3.   Kąpiel z tymianku
2 garście ziela tymianku zalej 1 litrem wrzątku. Przecedź napar, wystudź i dodaj sok z ½ cytryny. Gdy woda będzie letnia, mocz w niej dłonie przez 15 minut.

Paznokcie też wymagają codziennej pielęgnacji. Wcieraj w nie przynajmniej raz dziennie krem do rąk, a raz w tygodniu zrób okład, który odżywi i wzmocni płytki paznokci:
- wzmacniający okład na paznokcie z mleka i miodu - zmieszaj odrobinę gorącego mleka z łyżką miodu i odrobiną olejku rycynowego. Wmasuj gęsty płyn w paznokcie, owiń je folią i ciepłym ręcznikiem. potrzymaj godzinę.
- rozjaśniająca paznokcie maseczka z siemienia lnianego - rozgotuj siemię lniane na papkę, dodaj do niej 2 łyżeczki oliwy i potrzymaj w ciepłej przez 15-20 minut.

Po 35 roku życia warto 2 razy w tygodniu powtarzać domowe zabiegi odmładzające. Krem, którego powinnaś używać musi zawierać witaminy A i E oraz kwas foliowy lub koenzym Q10. Odmładzająco działa maseczka z otrąb owsianych i twarożku homogenizowanego: 2 łyżki otrąb zmieszaj z łyżką twarożku. Powstałą pakę nałóż na dłonie i trzymaj 15-20 min. Spłucz letnia wodą i wmasuj krem. Dobrze na skórę działa też płynna kapsułka wit. A+E. rozgnieć ją i wklep jej zawartość w oczyszczona skórę dłoni. Powtarzaj ten zabieg codziennie

Każdego wieczoru możesz wykonywać odmładzający masaż dłoni, podczas wcierania kremu:
1.   Na grzbiecie dłoni znajdź 4 punkty między kostkami palców i przez kilka sekund uciskaj każdy z nich.
2.   Zataczając małe kółeczka opuszką palca masuj grzbiety dłoni. Zacznij od nasady palców i kieruj się do nadgarstka.
3.   W ten sam sposób wymasuj po kolei wszystkie palce rozpoczynając od ich nasady i kierując się w stronę paznokci. Delikatnie masuj też skorki wokół każdego paznokcia.
4.   Na zakończenie uciskaj przez chwilę punkt znajdujący się pośrodku wnętrza dłoni, nieco poniżej nasady kciuka.

Naturalne kosmetyki, które zrobisz sama


Poprawiająca kolor skóry maseczka na twarz
1 marchewkę zetrzyj na tarce o małych oczkach. Dodaj 1 łyżeczkę jogurtu naturalnego i 1 łyżeczkę miodu. Nałóż na twarz. Po 20 minutach zmyj ciepłą wodą. Stosuj raz w miesiącu.

Nawilżający krem na dłonie i łokcie
Pół szklanki ziaren siemienia lnianego zalej 1 szklanką wrzącej wody, odczekaj aż się wytworzy galaretowata substancja i całość wymieszaj na jednolitą masę. Dłonie zabandażuj cienką gazą i nałóż na nie przygotowaną papkę. Dla wzmocnienia efektu możesz jeszcze owinąć dłonie w folię spożywczą i ręcznik. Okład trzymaj 20-30 minut i zmyj letnią wodą.

Krem wzmacniający łamliwe paznokcie
Zmiksuj na jednolitą masę ugotowane na twardo żółtko. 2 gramy białego wosku i kilka kropli olejku migdałowego stop w ciepłej kąpieli i wymieszaj z żółtkiem. Kiedy otrzymasz gładki krem, posmaruj nim paznokcie przed snem i załóż bawełniane rękawiczki na noc.

Gruboziarnisty peeling cukrowy
Wymieszaj 450 g schłodzonego jogurtu naturalnego i 4 łyżki brązowego cukru. Powstałą papką nacieraj skórę ud i pośladków zaczynając od kolan i przesuwaj się ruchami kolistymi w górę.

Drobnoziarnisty peeling kawowy
2 łyżki kawy mielonej zalej wrzątkiem do połowy szklanki i zaparzaj przez 10 minut. Wodę odlej, fusy wymieszaj z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Otrzymanym peelingiem nacieraj dokładnie skórę.

Maska regenerująca na zniszczone włosy
Zmiksuj na miazgę 6 liści aloesu. Dodaj 1 łyżkę miodu i 1/3 szklanki ciepłej wody. Wymieszaj. Potem dolej 2 łyżki oliwy z oliwek. Maskę nałóż na pół godziny przed umyciem włosów. Głowę owiń folią i ręcznikiem. Stosuj raz w tygodniu.

POPRAW URODĘ DZIĘKI OLEJOM


Oliwy i oleje, których na co dzień używamy w kuchni, mogą też służyć nam jako kosmetyki – wygładzić zmarszczki, odżywić włosy, zwalczyć cellulit i rozstępy. Wykorzystaj ich moc aby zyskać niezwykłą urodę i odmłodzić skórę.

Wygładzająca maseczka
Łyżeczkę oliwy utrzyj z kilkoma kroplami cytryny i połową żółtka. Gdy zrobi się majonez, nałóż na twarz, szyję i dekolt. Odżywi ona przesuszoną skórę.

Krem koloryzujący
Do porcji zwykłego kremu nawilżającego dodaj 5 kropli oleju z rokitnika, rozetrzyj w dłoniach i wklep w twarz, szyję i dekolt. Nadasz skórze zdrowy brzoskwiniowy kolor.

Peeling miodowo-arganowy
Weź po łyżeczce miodu, oleju arganowego i cukru trzcinowego. Rozetrzyj, żeby kryształki cukru nie miały za ostrych krawędzi i wmasuj delikatnymi ruchami w twarz, szyję i dekolt podczas kąpieli. Po tym zabiegu twoja skóra będzie jak aksamit.

Balsam po kąpieli
Do kubeczka z olejkiem migdałowym lub z pestek moreli dodaj nieco ulubionego olejku eterycznego (na początek wypróbuj 3-5 kropli różanego). Wetrzyj balsam w jeszcze wilgotną skórę. Świetnie się wchłania i z powodzeniem zastąpi krem.

Olejek na cellulit
Wymieszaj po pół szklanki oliwy i oleju dyniowego. Masuj łydki, uda, pośladki i brzuch. Jeśli nie wszystko się wchłonie – osusz się delikatnie papierowym ręcznikiem.

Odżywka do włosów
2 łyżki oleju lnianego podgrzej i wcieraj we włosy. Zawiń głowę ręcznikiem na 15 minut, potem umyj głowę szamponem dla dzieci. Okład ten jest świetny dla włosów przesuszonych, rozdwajających się i z łupieżem.